Import plateb z banky

Vytvořeno: 10. 07. 2019
Poslední aktualizace: 17. 08. 2020

Počet zobrazení: 360

Přidali jsme možnost importovat platby přímo z banky - Nastavení > Import > Import plateb z banky.
Systém automaticky přiřadí převod k faktuře/platbě na základě stanovených pravidel párování:

  • faktura musí bý příjmem nebo nákladem
  • faktura musí být vystavená nebo částečně zaplacená. Nemůže mít v systému přidělenou platbu.  
  • je-li použito v názvu převodu číslo faktury, musí souhlasit s počtem znaků na vygenerované faktuře. V opačném případě by se v názvu bankovního převodu mělo nacházet příjmení Kupujicího, název firmy Kupujicího nebo bankovní účet Kupujicího. Program navíc vytvoří seznam slov, na základě kterého je schopen spojit platbu s fakturou. Kromě výše uvedených údajů se do seznamu slov automaticky přidávají všechna slova Odesilátele převodu.
  • částka (pouze pokud uživatel systému nepoužívá funkci Zapnout částečně uhrazené faktury).  


Pokud se automatické přiřazení nezdaří, existuje možnost ručního propojení plateb. Aktuálně podporované banky: Alior Bank, mBank, Fio banka, Deutsche Bank, Volkswagen Bank, DNB Bank, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski, Idea Bank, T-mobile, Bank Millenium, Paribas, Citibank Handlowy, BGŻ, BZWBK, Raiffeisen Polbank‎ oraz Getin Bank. 

Do systému můžeme také importovat platby ve vlastním formátu.

Po výběru souboru, který má být importován a kliknutím na tlačítko Další, program zobrazí zprávu o stahování dat pro import plateb. Následně je potřeba kliknout na tlačítko Zkontrolujte data a importujte.  

Pak přejdeme ke druhému kroku, kde budeme moct přizpůsobit sloupce, které mají být importovány a také budeme moct vybrat oddělení/firmu, ke které se daná transakce z importu vztahuje. Jedná se o situaci, kdy v systému provozujeme několik společností nebo oddělení.  

Uživatelé (zaměstnanci firmy) přiřazení k danému Oddělení společnosti uvidí v systému platby přiřazené pouze k jednotlivým oddělením.  


Pokud Vaše banka není na seznamu, napište nám


Import plateb z banky je viditelný pouze pro Majitele a Správce hlavního účtu. Informace o importu nemají Uživatelé, kteří byli přidání do hlavního účtu a uživatelé z jiných oddělení. 

 Zpět


Přidat komentář