Integrace

Integrace BitFaktury s WooCommerce

Poslední aktualizace: 12. 07. 2024


Uživatelé BitFaktury, kteří mají svůj internetový obchod na platformě WooCommerce, mohou tyto dva nástroje integrovat. V praxi aplikace generuje fakturu po objednání z internetového obchodu založeného na WooCommerce. Celý proces je automatický a bez dalších zásahů.

Jak začít používat integraci faktur s WooCommerce?

Abyste mohli integraci využívat, musíte mít aktivní účet v BitFaktuře a internetový obchod na platformě WooCommerce a oba systémy propojit pomocí několika jednoduchých kroků:


1. Přihlaste se ke svému účtu ve Fakturace a klikněte na Nastavení > Aplikace/DoplňkyAplikace doplnky

2. Vyhledejte modul WooCommerce z dostupných aplikací a klikněte na něj. Tím se dostanete do nastavení integrace.

WooCommerce

3. Stisknutím tlačítka Spustit přejděte k procesu připojení Vašeho online obchodu na WooCommerce s BitFakturou.

Spustit WooCmmerce

4. Na příslušné místo ve formuláři přidejte URL svého obchodu a doplňte klientský klíč a soukromý klíč. POZNÁMKA: Chcete-li jej získat, musíte přejít na administrační panel WooCommerce a postupovat podle pokynů tam. 

URL WooCommerce

Konfigurace a nastavení


Po správném vyplnění údajů o obchodu budete přesměrováni na formulář odpovědný za konfiguraci WooCommerce. Můžete se k tomu také vrátit později, když přejdete do Nastavení > Aplikace/Doplňky > WooCommerce > Spustit.

Dokončete nastavení:
1. Vyberte, ve kterých stavech objednávky z obchodu WooCommerce má být vystavena faktura v BitFaktuře.

Nastaveni WooCommerce

2. Vyberte oddělení, pro které se mají generovat faktury. Pozor! Pokud toto pole ponecháte prázdné, budou se faktury vytvářet v oddělení, které je standardně označeno jako HLAVNÍ. Hlavní oddělení lze nastavit v záložce Nastavení>Podrobnosti společnosti.

Oddeleni WooCommerce

3. 
Volitelně vyberte Další možnosti: odešlete zákaznikovi fakturu, skrytí čísla objednávky na faktuře nebo nezahrnutí DPH na fakturách (tato možnost Vám umožní vystavovat jakékoli doklady bez DPH).

Dalsi moznosti

4. Vyberte si také, jaký typ dokumentu má být generován pro objednávky zadané na platformě WooCommerce

Typ dokladu

5. Nezapomeňte provést příslušná nastavení pro DIČ (aby se zobrazil na dokumentu). Uděláte to na platformě WooCommerce a podrobné pokyny najdete pod nastavením dokumentů

Zpět


Komentáře

Přidat komentář