Jak vytvořit opravné doklady

Vytvořeno: 09. 07. 2021
Poslední aktualizace: 10. 11. 2021

Oprava faktury se vytváří pomocí dobropisu.

Opravná faktura je účetní doklad vystavený prodejcem v přesně definovaných situacích, jako je například snížení nebo zvýšení základu daně, vrácení zboží nebo poskytnutí slevy.

Opravnou fakturu můžete v BitFaktuře vystavit dvěma způsoby.

Způsob 1:

Chcete-li vytvořit opravnou fakturu, přejděte do části Příjmy> Opravné doklady> Přidat. Poté vyplňte jednotlivé údaje ve formuláři.

Opravna faktura 1

Při vystavování opravy máme možnost vyplnit pole „Opravovaný doklad“.

Opravna faktura 2Do tohoto pole zadejte číslo a datum faktury, která má být opravena. Pokud se oprava týká faktury, která je v systému, systém "napoví" úplné údaje o faktuře.


Způsob 2:

Opravnou fakturu můžete vystavit také na panelu dokumentů, který chcete opravit. Z vystavených faktur vyberte tu, ke které chcete provést opravu, výběrem Příjmy> Faktury, poté klikněte na fakturu, kterou chcete opravit pomocí opravné faktury. Program Vás přesměruje na panel dokumentů. Na panelu nad vystavenou fakturou vyberte Více možnosti> Vystavit opravný doklad.

Opravna faktura 3V tomto okamžiku si můžete vybrat mezi dílčí nebo celkovou opravou.

Opravna faktura 4Formulář, který se zobrazí po výběru typu vystavené opravy, se vyplní automaticky, např. V poli „Opravovaný doklad“ s číslem faktury a ve zbývajících polích s dalšími údaji o faktuře, které chceme opravit.

Opravna faktura 5


Ve sloupcích týkajících se položek na faktuře můžete provádět úpravy jednotlivých kategorií, jako je cena, množství atd. Šedá pole nám ukazují výsledek změn.

Opravna faktura 6

Například: pokud změníme cenu produktu bez DPH z 89 Kč na 200 Kč tak se nám zobrazí v šedých polích následující obrázek, tj. Rozdíl v jednotlivých polích mezi fakturou před opravou a fakturu po opravě.

Opravna faktura 7

Hotová opravná faktura vypadá takto:

Opravna faktura 8


Kromě toho se na panelu dokumentu pod zobrazením vystavené faktury vedle opravné faktury zobrazují podrobnosti faktury, které jsme opravili, a poté můžeme přejít na fakturu.

Opravna faktura 9
 

BitFaktura Vám nabízí neomezené fakturování a další zajímavé funkce. Vyzkoušejte 30-denní bezplatnou verzi.

Přihlášení zdarma


Zpět


Přidat komentář